Sosiaalipalvelut

Sosiaalipalvelut tukevat kuntalaisia eri elämänvaiheissa ja -tilanteissa, kuten lasten syntymään ja kasvuun, koulunkäyntiin, eron jälkeiseen vanhemmuuteen, toimeentuloon, työllistymiseen ja vanhusten ja vammaisten henkilöiden palveluihin liittyvissä kysymyksissä.​​

Sosiaalitoimiston neuvonta on avoinna asiakaspalvelua varten maanantaista torstaihin klo 9.00 - 11.00, jolloin sosiaalitoimistossa työskenteleville työntekijöille voi varata myös vastaanottoaikoja. Työntekijät antavat vastaanottoaikoja myös itse suoraan asiakkailleen.

Sosiaalitoimen hallinnosta ja sosiaalipalvelujen järjestämisesta vastaa sosiaalilautakunta. Sosiaalilautakunnan esittelijänä toimii sosiaalijohtaja. Sosiaalilautakunta kokoontuu tarvittaessa noin kuusi kertaa vuodessa.

SOSIAALIHUOLLON ASIAKASMAKSUT 2020

 

 

Sosiaalitoimisto
Keskitie 22, 71200 Tuusniemi

Sosiaalijohtaja,
lastenvalvoja
Eija Suorsa

044 7209 049
eija.suorsa(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/eija.suorsa@tuusniemi.fi

 

Sosiaalityöntekijä,

aikuissosiaalityö, mielenterveys- ja päihdetyö

Anne Karvinen

040 4861 910

anne.karvinen(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/anne.karvinen@tuusniemi.fi

 

 

Sosiaalityöntekijä,

lapsiperhepalvelut

Lea Ruuskanen

040 4861 911

lea.ruuskanen(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/lea.ruuskanen@tuusniemi.fi

 

Sosiaaliohjaaja,
toimeentulotuki, perhetyö

Tuulia Voutilainen
044 7209 916
tuulia.voutilainen(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/tuulia.voutilainen@tuusniemi.fi

 

 

Palveluohjaaja,
vammaispalvelut
Sari Heiskanen
044 720 9002
sari.heiskanen(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/sari.heiskanen@tuusniemi.fi

 

Vammaisten avustaja/ohjaaja

Heli Miettinen
044 7209 001
heli.miettinen(at)tuusniemi.fi

 

Toimistosihteeri,
välitystilit

Satu Lemettinen
040 4861 903
satu.lemettinen(at)tuusniemi.fi

Voit laittaa minulle salattua sähköpostia linkistä:

https://www.turvaposti.fi/viesti/satu.lemettinen@tuusniemi.fi

 

Etsivä nuorisotyöntekijä
Hanna Miettinen
0400 376 854
hanna.miettinen(at)tuusniemi.fi