Takaisin

Kunnallisvaaliehdokkaat 2021 Tuusniemi

Ehdokaslistat jätetty 4.5.2021

Perussuomalaiset

  1. Hirvonen Auvo, yrittäjä
  2. Holopainen Tenho, yrittäjä, muusikko
  3. Holopainen Tuula, merkantti, floristi
  4. Hyvönen Kim, leipuri-kondiittori
  5. Hämäläinen Markku, Bio-energia asiantuntija, yo-merkonomi
  6. Immonen Juha, koordinaattori
  7. Käärikson Priit, kiinteistönhoitaja
  8. Lisander Aki, varastomies, myyjä
  9. Lund Arto, opiskelija
  10. Miettinen Maarit, yrittäjä
  11. Mustonen Anu, kokki, diettikokki
  12. Mylläri Mika, palomies
  13. Romppanen Jyrki, yrittäjä
  14. Räsänen Reijo, eläkeläinen, yrittäjä
  15. Skogman Sol-Britt, kokki, koulunkäynnin ohjaaja
  16. Vainikka Tiia, lähihoitaja, kotipalvelu

 

Vihreät

  1. Karinen Päivi, FM, terveystarkastaja
  2. Heiskanen Liisa, terveydenhoitaja AMK

 

SDP

  1. Karttunen Elina, lähihoitaja
  2. Kasanen Anssi, myynti-insinööri
  3. Laukkanen Aimo, eläkeläinen
  4. Lempinen Tauno, suunnittelija/eläkeläinen
  5. Miettinen Antero, puutyönohjaaja/eläkeläinen
  6. Miettinen Jaakko, prosessityöntekijä
  7. Moisio Helena, hoivapalvelujohtaja/eläkeläinen
  8. Puodinketo Kari, lähihoitaja
  9. Riekkinen Irma, sairaanhoitaja AMK

 

KD

  1. Hanttu Soili, FM, kieltenopettaja
  2. Holopainen Timo, sairaankuljetusyrittäjä/eläkeläinen

 

Kokoomus

  1. Kinnunen Heli, tutkimusinsinööri
  2. Mustonen Hanna, psykologi
  3. Mustonen Pekka, kaivosteknikko/eläkeläinen
  4. Räsänen Heimo, metsäyrittäjä/eläkeläinen

 

Vasemmistoliitto

  1. Hyvärinen Hannu, automaatioasentaja/eläkeläinen
  2. Martikainen Pekka, metallimies/eläkeläinen
  3. Pitkänen Juha, ensihoitaja, varapääluottamusmies
  4. Sutinen Marja, leipuri/eläkeläinen
  5. Toivanen Irma, puutarhatyöntekijä
  6. Voutilainen Paula, lähihoitaja

 

Keskusta

  1. Heikkinen Vivian, lähihoitaja, sit.
  2. Hirviheimo Marita, merkonomi/eläkeläinen
  3. Jäntti Eevariitta, KM, peruskoulunopettaja/eläkeläinen, sit.
  4. Koistinen Minna, perhehoitaja, sit.
  5. Kolari Terttu, osastonhoitaja/eläkeläinen
  6. Kuronen Antti, eläkeläinen
  7. Kähkönen Martti, hallintojohtaja/eläkeläinen
  8. Miettinen Heli, ohjaaja
  9. Mikkonen Kimmo, yrittäjä
  10. Miskala Reino, ylikonstaapeli, omaishoitaja
  11. Puurunen Ritva, yrittäjä/eläkeläinen, sit.
  12. Räsänen Anu, osastonhoitaja
  13. Räsänen Maija-Leena, eläkeläinen
  14. Räsänen Maija, veroasiantuntija, sit.
  15. Smolander Heikki, pienviljelijä, monialayrittäjä, sit.
  16. Tirkkonen Toivo, myyntimies/eläkeläinen
  17. Toivanen Jarkko, maanviljelijä, urakoitsija
  18. Voutilainen Jorma, metsäkoneenkuljettaja
  19. Voutilainen Teuvo, metsäasiantuntija/eläkeläinen
  20. Väisänen Osmo, laadunvarmistaja