Takaisin

Kunnallisvaaliehdokkaat 2021 Tuusniemi

Ehdokaslistat jätetty 9.3.2021

Perussuomalaiset

  1. Holopainen Tenho, yrittäjä, muusikko
  2. Holopainen Tuula, merkantti, floristi
  3. Hämäläinen Markku, Bio-energia asiantuntija, yo-merkonomi
  4. Immonen Juha, koordinaattori
  5. Käärikson Priit, kiinteistönhoitaja
  6. Lisander Aki, varastomies, myyjä
  7. Lund Arto, opiskelija
  8. Miettinen Maarit, yrittäjä
  9. Mustonen Anu, kokki, diettikokki
  10. Mylläri Mika, palomies
  11. Romppanen Jyrki, yrittäjä
  12. Räsänen Reijo, eläkeläinen, yrittäjä
  13. Skogman Sol-Britt, kokki, koulunkäynnin ohjaaja
  14. Vainikka Tiia, lähihoitaja, kotipalvelu

 

Vihreät

  1. Karinen Päivi, FM, terveystarkastaja
  2. Heiskanen Liisa, terveydenhoitaja AMK

 

SDP

  1. Karttunen Elina, lähihoitaja
  2. Kasanen Anssi, myynti-insinööri
  3. Lempinen Tauno, suunnittelija/eläkeläinen
  4. Miettinen Antero, puutyönohjaaja/eläkeläinen
  5. Miettinen Jaakko, prosessityöntekijä
  6. Moisio Helena, hoivapalvelujohtaja/eläkeläinen
  7. Puodinketo Kari, lähihoitaja
  8. Riekkinen Irma, sairaanhoitaja AMK

 

KD

  1. Hanttu Soili, FM, kieltenopettaja
  2. Holopainen Timo, sairaankuljetusyrittäjä/eläkeläinen

 

Kokoomus

  1. Mustonen Hanna, psykologi
  2. Mustonen Pekka, kaivosteknikko/eläkeläinen
  3. Räsänen Heimo, metsäyrittäjä/eläkeläinen

 

Vasemmistoliitto

  1. Hyvärinen Hannu, automaatioasentaja/eläkeläinen
  2. Martikainen Pekka, metallimies/eläkeläinen
  3. Pitkänen Juha, ensihoitaja, varapääluottamusmies
  4. Sutinen Marja, leipuri/eläkeläinen
  5. Toivanen Irma, puutarhatyöntekijä
  6. Voutilainen Paula, lähihoitaja

 

Keskusta

  1. Heikkinen Vivian, lähihoitaja
  2. Hirviheimo Marita, merkonomi/eläkeläinen
  3. Koistinen Minna, perhehoitaja
  4. Kähkönen Martti, hallintojohtaja/eläkeläinen
  5. Miettinen Heli, ohjaaja
  6. Mikkonen Kimmo, yrittäjä
  7. Miskala Reino, ylikonstaapeli, omaishoitaja
  8. Räsänen Maija-Leena, eläkeläinen
  9. Räsänen Maija, veroasiantuntija
  10. Smolander Heikki, pienviljelijä, monialayrittäjä
  11. Tirkkonen Toivo, myyntimies/eläkeläinen
  12. Toivanen Jarkko, maanviljelijä, urakoitsija
  13. Voutilainen Jorma, metsäkoneenkuljettaja
  14. Voutilainen Teuvo, metsäasiantuntija/eläkeläinen
  15. Väisänen Osmo, laadunvarmistaja